ZÖLD  ARANY  
    A facebook-on is !              

"AZ EMBER NEM ENGEDHETI MEG MAGÁNAK, HOGY BETEG LEGYEN ! "
MENÜ

 Tekintse meg Web-áruházunk kínálatát !

 http://www.webstar.biz/?license=WELL-8523-375C

                                             

 

 A növénytani  elnevezés "spirulina" azt jelenti kicsi spirál.

Vélhetleg  azért kapta  ezt  a nevet, mert  a mikrozkóp  alatt egy spirálra  emlékeztet  a külseje.

Ez  a kicsi kék  alga valójában egy  baktérium, mégpedig  egy ciano-baktérium.

A Föld  legősibb fosszília tartalmú üledékkőzetei bizonyítják, hogy  cianobaktériumok már  3,5 milliárd évvel  ezelőtt , tehát  a még lakatlan, lakhatalan Földön megjellentek, mint ennek  a bolygónak az első zöld élőlényei.

Elképesztően magas a klorofiltartalmuk, amelynek segítségével  képesek a fotoszintézisre, ezzel a szerves anyagok szintetizálására, tehát  bolygónkon elsőként az  oxigén elállítására. Az ősalgáknak ez  a hatékony  összetevője a klorofill, a mai napig  minden zöld növényben jelen van.

A spirulina mikroalgák napjainkbabn is a fotoszintézis mesterei és a napfényt tiszta  élelemmé képesek alakítani.

Abból indulhatunk ki, hogy  a spirulina is jelents szerepet  játszott  abban, hogy a bolygonkon lehetővé  vált  az  intelligens élőlények  megjelenése. Tett  ezt  oly módon, hogy a széndioxidban  gazdag satmoszférát oxigénnel  dúsította, ezze l megteremtve az  élet létrejöttének  biológiai  feltételeit. Joggal bezsélhetünk  tehát  arról, hogy  a spirulina Platensis, ahogyan hivatalosan  nevezik ezt a  jelentéktelen algát, életet  ad.

A  spirulina algaként  nem számít  növénynek, mivel ninccs sejtmagja  és  a sejtfala a növényekre  jellemző.

Alig egy miliméter nagyságú sejtjei henger alakuak, ezeket zabad szemmel is  lehet látni. A spirulin aosztódással szaporodik, ehhez viszont megfelel körülményekre van szüksége: napfényre és olyan vízre , melynekk sótarlama minimum 15-20 %-os. 

Összehasonlításképpen :  A tengervíz sótartalma mindössze 3 %.  a víznek nagyon savasnak kell lennie,  8-11 Ph értékűnek.

Ebből is  látható, hogy a spirulina  rendkívül ellenálló alga, hiszen alugha akad méegy olyan élőény, amely ennyire  sós és  meleg közegben életben maradna, nemhogy  szaporodna.  ez  az  alga  rendkívül alkalmaszkodó. Még  a rádioaktív sugárzást is  túléli.Igaz , hogy  utána már nem szaporodik, de nem is  pusztul el.  Megfelel életkörülmények között képes arra, hogy  3 nap leforgása alatt megduplázz a  bomasszáját.  A meleg égtájakon, pl. Latin-Amerika szubtrópusi  és  trópusi területein a spirulina alga  a halak és  a madarak egyik legkedveltebb tápláléka.  A flamingók példának okáért ennek a kékes-zld  algaának, illetve azok karatinoid ( egy pigment fajta ) tartalmának, ezenkívül  a bennük nagy  mennyiségben található ficociánnak köszönhetik rózyaszín színüket.

A Spirulina tartalmaz ...

 -   Nagy  mennyiségben növényi fehérjét ( 60-70 % ), amelyet az állati eredetű fehérjével szemben szervezetünk rendkívül jól képes hasznosítani

-   Nagy mennyiségű színezanyagot : klorofillt, azt a zöld színanyagot, amely a növényi sejtekben megköti és  szállítja  az oxigént

-   phycocianidot, azt az úgynevezett kék színanyagot, amely  közvetlenül, sejtszinten hatva segíti elő azok növekedését.

-   Jelentős mennyiségben B-vitaminokat , vasat és különböző zsírsavakat , amelyek a  sejtek anyagcseréjét előnyösen befolyásolják, 

-   Phenylethylamint ( PEA) , amely a  szellemi teljesítképességet fokozza és  javítja  a hangulatunkat, 

-   Karotinokat, elsősorban Béta-karotint, ami az immunrendszert élénkíti.

-   Zsírsavakat és   lipideket, 

-   Vitaminokat és  enzimeket, valamint 

-   Mucco-és poliszacharidokat.

 

 

Asztali nézet